Logorytmika

Zajęcia dedykowane są dzieciom w dwóch przedziałach wiekowych: od 9 miesiąca życia do 1.5 roku oraz od 1.5 roku do 3 lat. Odbywają się w poniedziałki o godzinie 9:15 oraz we wtorki o godzinie 15:30 i 16:30, każde z nich trwają 45 minut.

Logorytmika to połączenie rytmiki z terapią logopedyczną, na którą składa się szereg ćwiczeń muzyczno-ruchowych. Zajęcia obejmują ćwiczenia słuchu fonematycznego, ćwiczenia usprawniające aparat mowy, prawidłowy oddech, ćwiczenia rozluźniające ciało, ćwiczenia utrwalające prawidłową wymowę poszczególnych głosek. Zaprezentowana na zajęciach muzyka nakłaniała do ruchu, który to rozładowuje napięcie fizyczne i psychiczne dziecka. Logorytmika jest pozytywną formą spędzania czasu, a zajęcia prowadzone w formie zabawy, przynoszą nie tylko wiele korzyści, ale i wiele radości.

Gordonki

Zajęcia muzyczne stworzone dla niemowląt i dzieci od 1 dnia życia do 3 lat. Odbywają się dwa razy w tygodniu- we wtorki o godzinie 13:30 oraz w czwartki o godzinie 9:20. Trwają 40 minut.

Gordonki są zajęciami umuzykalniającymi prowadzonymi w oparciu o teorię uczenia się muzyki prof. Eliasa E. Gordona zajęcia umuzykalniające inspirowane metodą E.E. Gordona. Zajęcia polegają na stymulowaniu rozwoju muzycznego dziecka głównie za pomocą śpiewu. Ich głównym celem jest rozwój zdolności muzycznych i kształtowanie języka muzycznego, a za ich pomocą wspieranie wszechstronnego rozwoju dziecka. Podczas zajęć gordonowskich dzieci uczą się rozumieć i improwizować muzykę za pomocą swego najcenniejszego instrumentu – głosu. Ponadto dziecko uczy się harmonijnego i rytmicznego poruszania się, które jest podstawą rozumienia i wyczucia rytmu.

 

Gimnastyka artystyczna

Zajęcia ruchowe dla dzieci w wieku od 4 do 6 roku życia. Odbywają się w czwartek o godzinie 16:45 i trwają 30 minut.

Gimnastyka artystyczna to zajęcia ruchowo- taneczne z elementami baletu. Podczas zajęć dzieci pozostające pod opieką instruktora mają okazję do wejścia do artystycznego świata tańca i teatru. Aktywność fizyczna wpływa pozytywnie na koordynację ruchową, wzmocnienie i rozciągnięcie mięśni. Wykonywane ćwiczenia przedstawiane są w przystępny i zabawowy sposób, co wpływa na swobodę i pozytywną atmosferę panującą wśród uczestników. Podczas Gimnastyki artystycznej dzieci uwrażliwiają się na muzykę i rytm, a co za tym idzie zwiększają świadomość własnego ciała, towarzyszących im emocji i przeżyć.

 

Fizjo-Harce

Zajęcia zostały stworzone z myślą o dzieciach w wieku od 3 do 7 lat. Odbywają się w poniedziałki o godz. 17:00, trwają 45 minut.

Kto z nas nie marzy o tym by jego dziecko spędzało aktywnie czas? Fizjo-Harce są formą zorganizowanej aktywności ruchowej zawierającej elementy gimnastyki korekcyjno-kompensacyjnej. Uczestnictwo w nich, to okazja by wspomóc prawidłowy rozwój ciała, ale także ducha. Dobre samopoczucie gwarantowane! Za sprawą ćwiczeń wykonywanych w ich trakcie dbamy o prawidłową postawę ciała, rozwój małej i dużej motoryki, płynność ruchów i ich koordynację. To świetna zabawa i ćwiczenia w jednym.

 

Baby Balet

Zajęcia taneczne dla dzieci w wieku od 2 do 3 lat. Odbywają się w czwartki o godzinie 16:15, trwają 30 minut.

Zajęcia baletowe dla najmłodszych dzieci to podstawowe ćwiczenia taneczne wzbogacone o zabawy ruchowe. Wpływają one pozytywnie na równowagę, postawę sylwetki, wzmocnienie ciała i mięśni. Baby Balet to okazja do aktywnego spędzenia czasu w gronie rówieśników pod opieką rodzica bądź opiekuna, który również może uczestniczyć w zajęciach wraz z dzieckiem. To zajęcia rozwijające koordynację ruchową, pamięć wzrokową i mięśniową, poczucie rytmu i wrażliwość muzyczną. Wszystkie tańce i figury prezentowane w ich trakcie są przystępne i osiągalne dla dzieci, tak, aby czuły się one jak najbardziej swobodnie.