Przed Przedszkole

Zajęcia ogólnorozwojowe stworzone z myślą o dzieciach od 2 do 4 roku życia. Trwają 90 minut. Odbywają się pięć razy w tygodniu:

W poniedziałki o godzinie 11:00

We wtorki o godzinie 11:00

W środy o godzinie 11:00

W czwartki o godzinie 11:00

W piątki o godzinie 11:00

 

Przed Przedszkole to cykliczne zajęcia dedykowane dzieciom w wieku przed-przedszkolnym. Stworzone zostały z myślą o spokojnym oswajaniu maluchów z funkcjonowaniem w grupie oraz nabywania umiejętności społecznych w bezpiecznym i przyjaznym dla dziecka otoczeniu. Kreatywne spotkania rozwijają małą i dużą motorykę, usamodzielnią, pobudzą zmysły i wyobraźnię.

Na zajęciach tworzona jest rzeczywistość przedszkolna, w której, w bezpiecznych warunkach dziecko decyduje, kiedy i na jak długo chce się oddalić od opiekuna. Przed Przedszkole to zajęcia zawierające elementy dnia przedszkolnego: naukę pracy w grupie, chodzenia w parach, słuchania poleceń, radzenia sobie z rozwiązywaniem pierwszych konfliktów.

Podczas zajęć dzieci biorą udział we wspólnym posiłku- drugim śniadaniu. Jest ono przygotowywane przez szefa kuchni, a serwowane potrawy mają nie tylko zaciekawiający dzieci wygląd, ale także smak. To zdrowy i zbilansowany posiłek!

Przed Przedszkole to szansa na długofalowe przygotowanie dziecka do wkroczenia w przedszkolne życie. Pozwala to na uniknięcie lęku, chaosu i awantur.

 

Logorytmika®

Zajęcia dedykowane są dzieciom od 10 miesiąca życia do  3 lat. Odbywają się w poniedziałki o godzinie 10:00 oraz we wtorki o godzinie 16:00, każde z nich trwają 45 minut.

Zajęcia prowadzi doświadczony logopeda, certyfikowany trener Logorytmiki®.

Logorytmika® to połączenie rytmiki z terapią logopedyczną, na którą składa się szereg ćwiczeń muzyczno-ruchowych. Głównym celem zajęć jest wspieranie rozwoju mowy poprzez zabawy rytmiczne, śpiewanie z pokazywaniem, taniec, zabawy integracyjne, grę na instrumentach, zabawy ortofoniczne i słuchowe. Zajęcia obejmują ćwiczenia słuchu fonematycznego, ćwiczenia usprawniające aparat mowy, prawidłowy oddech, ćwiczenia rozluźniające ciało, ćwiczenia utrwalające prawidłową wymowę poszczególnych głosek. Zaprezentowana na zajęciach muzyka nakłaniała do ruchu, który to rozładowuje napięcie fizyczne i psychiczne dziecka.

Na każdych zajęciach pojawiają się stałe elementy w tym zabawy ruchowe (zarówno z zakresu motoryki dużej jak i małej), słuchowe, paluszkowe, ćwiczenia aparatu mowy i fonacji. Pojawiają się także masażyki. Udział dziecka w zabawach jest zawsze dobrowolny, to rodzic wykazuje się zaangażowaniem, które owocuje chęcią naśladowania. Prowadząca tłumaczy na czym polegają ćwiczenia w formie zabawy oraz czemu służą i dlaczego warto je powtarzać w domu. Na zajęciach wykorzystywane są różnorodne metody pracy, m.in. Metodę Dobrego Startu, Metodę Aktywnego Słuchania Muzyki wg Batii Strauss.

Logorytmika® jest bardzo lubiana przez dzieci, gdyż jest pozytywną formą spędzania czasu, a zajęcia prowadzone w formie zabawy, przynoszą nie tylko wiele korzyści, ale i wiele radości.