Inteligencja emocjonalna dla dzieci

grupy wiekowe: 4-5 lat; 6-7 lat; 8-9 lat

 

Daniel Golemana autor „Inteligencji emocjonalnej” powiedział: „Sukces w życiu zależy  nie  tylko od intelektu lecz od umiejętności kierowania emocjami”.

 

Emocje i duża wrażliwość dziecka często jest mylnie odbierana jako wada, cecha ta jest również utożsamiana z lękiem małego człowieka przed nowymi sytuacjami i nieznanymi osobami. Tymczasem dziecko, którego niedojrzała psychika ma słabo jeszcze ukształtowane mechanizmy obronne, nie potrafi sobie poradzić z silnymi i różnorodnymi bodźcami. Naturalną reakcją jest unikanie negatywnych doznań. Problem rodzi się, gdy liczba sytuacji wywołujących je z wiekiem nie maleje, lecz rośnie.

 

Co można zrobić? Jak często jako rodzice zastanawiamy się czy powalać dzieciom na pokazywanie emocji ? Gdzie jest granica której nie należy przekraczać? Wielu z Nas czuje lęk przed nieznanym a dziecko nie jest książką która łatwo czytać ze zrozumieniem. Dlatego jest tak ważne nauczanie dziecka rozpoznawania emocji oraz ich nazywania. Tylko człowiek który opanuję tę trudną sztukę osiągnie sukces.

 

Warsztaty doświadczania emocji oraz radzenia sobie z ich zrozumieniem pozwolą na lepsze poznanie własnego dziecka ale również pokażą jak radzić sobie w sytuacjach w których emocje są już tak silne, że nie wiemy co zrobić.

 

Czas trwania – 45 minut

 

 

 

Sensomotoryka

grupy wiekowe: 4-5 lat; 6-7 lat; 8-9 lat

 

Nie zdajemy sobie sprawy jak ważne jest „czucie własnego ciała”. Dzieci często są wrażliwe na dotyk lub nadmiernie go odczuwa. Czy każdy rodzic wie dlaczego tak się dzieje? Czy jest w stanie zrozumieć dlaczego jego dziecko jest rozdrażnione lub agresywne? Czasami odpowiedź jest bardzo prosta dziecko ma wrażliwość dotykową lub jest przestymulowane przez otaczające go bodźce.

 

Dlatego zapraszamy na zajęcia wspierające rozwój dziecka – integrację sensoryczną.

 

Warsztaty są profilaktyką dla powstania zaburzeń sensorycznych powodowanych zbyt małą ilością dostarczanych a zarazem potrzebnych bodźców potrzebnych do prawidłowego rozwoju dziecka. Podczas zajęć  doświadcza się różnorodnych bodźców zmysłowych  co odpowiednio i całościowo stymuluje jego rozwój dziecka. Rodzice i dzieci bawią się świetnie i inspirują wzajemnie do kreatywnego spędzania czasu. Zajęcia mają na celu rozwój mechanizmów sensorycznych w ramach możliwości dziecka oraz będą okazją do świetnej zabawy.

 

Cykl 6 zajęć.

Czas trwania – 45 minut